Stäng

Innehåll

Personalens kontaktuppgifter

Hittar du inte personen du letar efter? Ring vår växel på numret  020 769 9700 Våra studerande och vårdnadshavare hittar lärares kontaktuppgifter på wilma.

Tariku Ahlfors

Verksamhetsledare för Sveps
050 3437 676
tariku.ahlfors@prakticum.fi

Amy Albrecht

Lärare
041 7301 084
amy.albrecht@prakticum.fi

Gisela Andergård-Heiskanen

Ledare för arbetslivstjänster
050 4414 334
gisela.heiskanen@prakticum.fi

Laila Andersson

VD/ rektor
050 2270
laila.andersson@prakticum.fi

Gunilla Biström

Kurator
050 5705 830
gunilla.bistrom@esbo.fi

Sari Björkroth

Hälsovårdare
046 8772 368
sari.l.bjorkroth@esbo.fi

Jens Brännback

Lärare
050 3040 210
jens.brannback@prakticum.fi

Sanna Collanus

Lärare
040 0247 277
sanna.collanus@prakticum.fi

Susanne Forsgren

Ledare för kostservice
050 4491 062
susanne.forsgren@prakticum.fi

Annette Granberg

Lärare
041 7302 551
annette.granberg@prakticum.fi

Helen Grönqvist-Lönnroos

HR ledare
041 7302 421
helen.gronqvist@prakticum.fi

Sam Grönstrand

Karriärvägledare
040 0247 273
sam.gronstrand@prakticum.fi

Jennie Hamro

Resurslärare
040 0247 289
jennie.hamro@prakticum.fi

Kristina Högström

Karriärvägledare
041 7302 543
kristina.hogstrom@prakticum.fi

Kenneth Itäinen

Teamledare
041 7300 733
kenneth.itainen@prakticum.fi

Pontus Johansson

Lärare
040 0581 603
pontus.johansson@prakticum.fi

Pia Kanji

Lärare
041 7302 548
pia.kanji@prakticum.fi

Marika Koivunporras-Jansén

Projektansvarig
050 5744 974
marika.koivunporras@prakticum.fi

Joakim Larres

Marknadsföringsansvarig
041 7305 525
joakim.larres@prakticum.fi

Ida-Lotta Lind

Kommunikationsansvarig
050 4661 966
ida-lotta.lind@prakticum.fi

Johanna Lindholm

Hälsovårdare
040 1824 435
johanna.lindholm@prakticum.fi

Niklas Långström

Ledare för studiebyrån
040 0247 254
niklas.langstrom@prakticum.fi

Mona Mether

Lärare
040 0247 279
mona.mether@prakticum.fi

Mina Miettinen

Karriärvägledare
040 0247 258
mina.miettinen@prakticum.fi

Christian Mikander

Ledare för projektverksamhet
050 2070
christian.mikander@prakticum.fi

Ulla Nyberg

Projektansvarig
041 7306 929
ulla.nyberg@prakticum.fi

Björn Nylund

Idrottskoordinator
040 0247 250
bjorn.nylund@prakticum.fi

Karl-Erik Nylund

Utbildningschef
050 3304 421
karl-erik.nylund@prakticum.fi

Petra Nyman

Kurator
050 5507 089
petra.nyman@prakticum.fi

Kati Sarkala

Lärare
050 4117 587
kati.sarkala@prakticum.fi

Charlotta Savin

Internationell koordinator
041 7300 735
charlotta.savin@prakticum.fi

Nina Sederholm

Lärare
040 0241 278
nina.sederholm@prakticum.fi

Lotta Sjöblom

Servicechef
050 4624 828
lotta.sjoblom@prakticum.fi

Lotta Sjöholm

Timlärare i huvudsyssla
040 0247 272
lotta.sjoholm@prakticum.fi

Rabbe Storgårds

Teamledare
041 7302 412
rabbe.storgards@prakticum.fi

Fanny Sumelius

Psykiatrisk sjukskötare

Stephanie Sundman

Psykolog
040 6433 008
stephanie.sundman@prakticum.fi

Gillan Suvisaari

Hälsovårdare
050 3452 485
gillan.suvisaari@prakticum.fi

Jenni Taakala

Utvecklingsledare
050 4327 467
jenni.taakala@prakticum.fi

Gunilla Träskelin

Ledande teamledare
041 7302 419
gunilla.traskelin@prakticum.fi

Jonas Tuominen

Teamledare
040 0248 960
jonas.tuominen@prakticum.fi

Tiisa Vasara

Teamledare
040 0247 294
tiisa.vasara@prakticum.fi

Michael von Bell

Lärare
040 7671 009
michael.vonbell@prakticum.fi

Gina von Schoultz

Kurator
040 4895 757
gina.vonschoultz@prakticum.fi

Peter Waltonen

Teamledare
041 7302 420
peter.waltonen@prakticum.fi

Henrik Wik

Förvaltningschef
050 5507 180
henrik.wik@prakticum.fi

Olli Zha

Ledare för IT
040 3504 400
olli.zha@prakticum.fi

Pia Öhman

Socialhandledare
040 3519 800
pia.ohman@prakticum.fi