Stäng

Innehåll

Personalens kontaktuppgifter

Hittar du inte personen du letar efter? Ring vår växel på numret  020 769 9700 Våra studerande och vårdnadshavare hittar lärares kontaktuppgifter på wilma.

Tariku Ahlfors

Verksamhetsledare för Sveps
050 3437 676
tariku.ahlfors@sveps.fi

Gisela Andergård-Heiskanen

Ledare för arbetslivstjänster
050 4414 334
gisela.heiskanen@prakticum.fi

Laila Andersson

VD/ rektor
050 2270
laila.andersson@prakticum.fi

Emilia Ek

Psykolog
emilia.ek@prakticum.fi

Birgitta Eriksson

Teamledare
041 7305 520
birgitta.eriksson@prakticum.fi

Susanne Forsgren

Ledare för kostservice
050 4491 062
susanne.forsgren@prakticum.fi

Helen Grönqvist-Lönnroos

HR ledare
041 7302 421
helen.gronqvist@prakticum.fi

Sam Grönstrand

Karriärvägledare
040 0247 273
sam.gronstrand@prakticum.fi

Kristina Högström

Karriärvägledare
041 7302 543
kristina.hogstrom@prakticum.fi

Joakim Larres

Marknadsföringsansvarig
041 7305 525
joakim.larres@prakticum.fi

Ida-Lotta Lind

Kommunikationsansvarig
050 4661 966
ida-lotta.lind@prakticum.fi

Johanna Lindholm

Hälsovårdare
040 1824 435
johanna.lindholm@prakticum.fi

Niklas Långström

Ledare för studiebyrån
040 0247 254
niklas.langstrom@prakticum.fi

Christian Mikander

Ledare för projektverksamhet
050 2070
christian.mikander@prakticum.fi

Ulla Nyberg

Projektansvarig
041 7306 929
ulla.nyberg@prakticum.fi

Sara Nygård

Hälsovårdare
050 3452 485
sara.nygard@prakticum.fi

Björn Nylund

Idrottskoordinator
040 0247 250
bjorn.nylund@prakticum.fi

Lotta Sjöblom

Servicechef
050 4624 828
lotta.sjoblom@prakticum.fi

Sara Sommardahl

Hälsovårdare
040 1616 546
sara.sommardahl@prakticum.fi

Rabbe Storgårds

Teamledare
041 7302 412
rabbe.storgards@prakticum.fi

Fanny Sumelius

Psykiatrisk sjukskötare
040 3360 188
fanny.sumelius@prakticum.fi

Anders Svartbäck

Kurator
050 5507 089
anders.svartback@prakticum.fi

Jenni Taakala

Utvecklingsledare
050 4327 467
jenni.taakala@prakticum.fi

Gunilla Träskelin

Utbildningschef
041 7302 419
gunilla.traskelin@prakticum.fi

Jonas Tuominen

Teamledare
040 0248 960
jonas.tuominen@prakticum.fi

Tiisa Vasara

Teamledare
040 0247 294
tiisa.vasara@prakticum.fi

Gina von Schoultz

Kurator
040 4895 757
gina.vonschoultz@prakticum.fi

Peter Waltonen

Teamledare
041 7302 420
peter.waltonen@prakticum.fi

Henrik Wik

Förvaltningschef
050 5507 180
henrik.wik@prakticum.fi

Pia Öhman

Socialhandledare
040 3519 800
pia.ohman@prakticum.fi