Stäng

Innehåll

Personalens kontaktuppgifter

Ida-Lotta Lind

Kommunikationsansvarig
050 466 1966
ida-lotta.lind@prakticum.fi

Laila Andersson

Rektor och VD
050 2270
laila.andersson@prakticum.fi

Sam Grönstrand

Karriärvägledare
0400 247 273
sam.gronstrand@prakticum.fi

Björn “Nalle” Nylund

Idrottskoordinator
0400 247 250
bjorn.nylund@prakticum.fi

Gunilla Träskelin

Ledande teamledare
041 730 2419
gunilla.traskelin@prakticum.fi

Gisela Andergård-Heiskanen

Ledare för pedagogiskt samarbete med arbetslivet
050 4414 334
gisela.andergard-heiskanen@prakticum.fi

Christian Mikander

Ledare för projektverksamhet
050 2070
christian.mikander@prakticum.fi

Rabbe Storgårds

Teamledare
041 730 2412
rabbe.storgards@prakticum.fi

Tiisa Vasara

Teamledare
0400 247 294
tiisa.vasara@prakticum.fi

Charlotta Savin

Internationell koordinator
+358 (0)41 730 07 35
charlotta.savin@prakticum.fi

Pia Kanji

Lärare
041 730 2548
pia.kanji@prakticum.fi

Marika Koivunporras-Jansén

Ledare för studerandevården, projektkoordinator för Smidiga övergångar
050 574 4974
marika.koivunporras-jansen@prakticum.fi

Karl-Erik Nylund

Utbildningschef
050 330 4421
karl-erik.nylund@prakticum.fi

Mina Miettinen

Karriärvägledare
0400 247 258
mina.miettinen@prakticum.fi

Mona Mether

Lärare inom ekologisk hårvård
0400 247 279
mona.mether@prakticum.fi

Kristina Högström

Karriärvägledare
041 730 2543
kristina.hogstrom@prakticum.fi

Jens Brännback

Lärare i spelproduktion
050 304 0210
jens.brannback@prakticum.fi

Yrkesinstitutet Prakticum

020 769 9700
kansli@prakticum.fi

Jonas Tuominen

Teamledare
0400 248 960
jonas.tuominen@prakticum.fi

Kenneth Itäinen

Teamledare
041 730 0733
kenneth.itainen@prakticum.fi

Jonna Riska

Utbildningskoordinator
040 160 1200
jonna.riska@prakticum.fi

Peter Waltonen

Teamledare
041 730 2420
peter.waltonen@prakticum.fi

Pontus Sjöström

Ledare för arbetslivssamarbetet
050 2210
pontus.sjostrom@prakticum.fi