fbpx
Stäng

Innehåll

Personalens kontaktuppgifter

Hittar du inte personen du letar efter? Ring vår växel på numret  020 769 9700 Våra studerande och vårdnadshavare hittar lärares kontaktuppgifter på wilma.

Susanne Forsgren

Ledare för kostservice
050 449 1062
susanne.forsgren@prakticum.fi

Jenni Taakala

Utvecklingsledare
+358504327467
jenni.taakala@prakticum.fi

Monica Lindström

Examenshandledare, lärare och hygienkompetenstestare
+358 41 7300 636
monica.lindstrom@prakticum.fi

Annette Granberg

Nätpedagog, lärare inom social- och hälsovård
041 730 2551
annette.granberg@prakticum.fi

Yvonn Welander

Lärare
+358505252891
yvonn.welander@prakticum.fi

Ulla Nyberg

Projektansvarig
041 7306 929
ulla.nyberg@prakticum.fi

Sam Grönstrand

Karriärvägledare
+358 400 247273
sam.gronstrand@prakticum.fi

Karl Ögland

Resurslärare
+358505080222
karl.ogland@prakticum.fi

Sanna Collanus

Lärare
+358400247277
sanna.collanus@prakticum.fi

Laila Andersson

Rektor och VD
050 2270
laila.andersson@prakticum.fi

Gisela Andergård-Heiskanen

Ledare för pedagogiskt samarbete med arbetslivet
050 4414 334
gisela.andergard-heiskanen@prakticum.fi

Michael von Bell

Säkerhetsansvarig, lärare för ICT
040 7671 009
michael.vonbell@prakticum.fi

Gunilla Biström

Kurator i Esbo
050 570 5830
gunilla.bistrom@esbo.fi

Sari Björkroth

Hälsovårdare i Esbo
046 877 2368
sari.l.bjorkroth@esbo.fi

Jens Brännback

Lärare i spelproduktion
050 304 0210
jens.brannback@prakticum.fi

Matilda Derefalk

Psykolog i Helsingforsenheten
040 643 3008
matilda.derefalk@prakticum.fi

Kristina Högström

Karriärvägledare
041 730 2543
kristina.hogstrom@prakticum.fi

Kenneth Itäinen

Teamledare
041 730 0733
kenneth.itainen@prakticum.fi

Pontus Johansson

Elinstallationer
0400 581 603
pontus.johansson@prakticum.fi

Pia Kanji

Lärare
041 730 2548
pia.kanji@prakticum.fi

Marika Koivunporras-Jansén

Ledare för stödtjänster för studerande
050 574 4974
marika.koivunporras@prakticum.fi

Joakim Larres

Marknadsföringsansvarig
041 730 5525
joakim.larres@prakticum.fi

Ida-Lotta Lind

Kommunikationsansvarig
050 466 1966
ida-lotta.lind@prakticum.fi

Johanna Lindholm

Hälsovårdare i Borgåenheten
040 1824 435
johanna.lindholm@porvoo.fi

Mona Mether

Lärare inom ekologisk hårvård
0400 247 279
mona.mether@prakticum.fi

Mina Miettinen

Karriärvägledare
0400 247 258
mina.miettinen@prakticum.fi

Christian Mikander

Ledare för projektverksamhet
050 2070
christian.mikander@prakticum.fi

Karl-Erik Nylund

Utbildningschef
050 330 4421
karl-erik.nylund@prakticum.fi

Björn “Nalle” Nylund

Idrottskoordinator
0400 247 250
bjorn.nylund@prakticum.fi

Åsa Nylund

Speciallärare i Borgåenheten
041 730 5529
asa.nylund@prakticum.fi

Petra Nyman

Kurator i Helsingforsenheten
050 550 7089
petra.nyman@prakticum.fi

Teija Peltovuori

Psykiatrisk sjukskötare i Helsingforsenheten
040 336 0188

Jonna Riska

Utbildningskoordinator
040 160 1200
jonna.riska@prakticum.fi

Charlotta Savin

Internationell koordinator
+358 (0)41 730 07 35
charlotta.savin@prakticum.fi

Gitta Stenberg

Speciallärare
0400 247 268
birgitta.stenberg@prakticum.fi

Rabbe Storgårds

Teamledare
041 730 2412
rabbe.storgards@prakticum.fi

Gina Von Schoultz

Kurator i Borgåenheten
040 489 5757
gina.vonschoultz@prakticum.fi

Lotta Sjöblom

Servicechef
050 462 4828
lotta.sjoblom@prakticum.fi

Pontus Sjöström

Ledare för arbetslivssamarbetet
050 2210
pontus.sjostrom@prakticum.fi

Gillan Suvisaari

Hälsovårdare i Helsingforsenheten
050 345 2485
gillan.suvisaari@prakticum.fi

Gunilla Träskelin

Ledande teamledare
041 730 2419
gunilla.traskelin@prakticum.fi

Jonas Tuominen

Teamledare
0400 248 960
jonas.tuominen@prakticum.fi

Tiisa Vasara

Teamledare
0400 247 294
tiisa.vasara@prakticum.fi

Peter Waltonen

Teamledare
041 730 2420
peter.waltonen@prakticum.fi

Pia Öhman

Socialhandledare i Helsingforsenheten
040 351 9800
pia.ohman@prakticum.fi

Yrkesinstitutet Prakticum

020 769 9700
info@prakticum.fi